Hizmetlerimiz
120
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-120,bridge-core-1.0.7,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.2.1,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Hizmetlerimiz

Ağ Tasarımı

İşletmenizde kesintisiz güvenli ve hızlı altyapı için doğru ürünü doğru yerde konumlandırmak gerekir. Sunucularınız , şubeler arası iletişim , üretimden veri toplama , kamera güvenlik ağı , ip telefon , misafir ağı gibi tüm farklı özellikteki bileşenleri tasarlamak uzmanlık gerektirir. Bu bileşenlerin birbirlerine dar boğazlar oluşturmaması , uyum içinde çalışması için planlamaların eksiksiz yapılması gerekmektedir. Aksi halde ciddi verim düşüklüğü , ağ kesintileri veya veri akışında zafiyetler oluşturacaktır. Güvenli ve etkin bir ağ altyapısı için 20 yılı aşkın tecrübemizi veri haberleşmesinde ihtayıcınız olan en uygun tasarımı sizlere sunuyoruz.

İş Sürekliliği

Günümüz iş dünyasında artık işin akış hızı kadar kesintiye uğramaması da önemli. İşin durmasıyla oluşan kayıpların boyutu giderek büyümekte. İş sürekliliğinizi Hiper tümleşik sistemler , Ağ anahtarları , Yedekleme katmanlarında yetkin ürünler ile sağlayalım.

Sanallaştırma

Fiziki sunucularınızın kaynaklarını ne kadar etkili ve verimli kullanabiliyorsunuz ? Veri göçü gerektiğinde sisteminiz yeterince atik davranabiliyor mu? Donanım hatalarına ne kadar dirençli bir yapınız var ? Operasyonel işlemlerde ihtiyaç duyulan kaynağı anlık ve esnek olarak sağlayabiliyormusunuz? Tüm bu soruların cevabını sanallaştırma ile veriyoruz.

Sözleşmeli Bakım Destek

Bilişim envanterinizde ki tüm varlıklar için net ,anlaşılabilir ,uygulanabilir destek sözleşmemiz ile oluşabilecek aksamaların önüne geçmek için çalışırız. Arıza veya yıkımı, oluşum safhasında tesbit edip önlemek odaklandığımız eylem planıdır. Sözleşme maliyetiniz bilişim varlıklarınızın iş yüklerine göre hesaplanır. Böylece adil ve takip edilebilir bir anlaşmanız olur.

Veri Yedekleme Arşivleme

Veri güvenliğinin sağlanması ve olası felaket senaryoları için veri arşivlerinizin ulaşılabilir ve güvenli olarak tutulması gerekmektedir.

Yaptığınız iş ne olursa olsun en kıymetli varlığınız ürettiğiniz veri ve deneyimdir. İşte bu kıymetli verinin güvenceye alınması krıtik öneme sahiptir. Bir yıkım anında tahammül edebileceğiniz dönüş kurtarma noktası nerede olmalı, yedekten dönüş için gereken süre ne olacak . Yani kesinti ne kadar sürecek hangi noktaya dönülecek . Yetkinliğimizi sertifikalandırdığımız bu konuda hizmet üretmeye hazırız.

Sunucu yapılandırma

İşletmenizin ihtiyacı olan sunucu seçimleri yapılırken iş yükü, operasyon sürekliliği, enerji kullanımı, genişletilebilirlik ve fiyat/performans ürünleri tercih edilmelidir. Bu sunucular veri merkezleri üzerinde barındırılırken kapladıkları alan, ısı üretimi, enerji sarfı, kesintisiz yönetim, genişleme kapasitesi, yedek parça bakım onarım bileşenlerinin erişebilirliği gibi konularda uzmanlığımız ve tecrübemizi öneriyoruz.

Veri Güvenliği

Veri güvenliğiniz için işletme ağınızın internet erişimleri kontrol altında tutulması gerekmektedir. Şubeler ile dış dünyaya açık şekilde yapılan iletişimlerin şifrelenmesi ve izole edilmesi gerekmektedir. Dışarıdan sisteminize gelen verilerin ve içeriden internet ortamına giden verilerin trafiklerinin kayıt altına alınmasını sağlıyoruz. Son dönemde popüler hale gelen kripto virüslerin ve fidye taleplerinin önüne geçmek için gelişmiş tehdit koruma teknolojilerinin kurulumunu, yönetimini ve takibini yapıyoruz.

Misafir Ağları

Yerel ağınız, misafirlerinizin kullanacağı ağdan yalıtılması gerekir. Bu durum kıymetli verilerinizin işletme ortamından çıkışı veya izlenmemesi için yüksek öncelikli bir iştir. Ticarethane , Üretim tesisleri , konaklama hizmeti veren otel ve öğrenci yurtları gibi işletmeler öncelikli olmak üzere bir çok uygulama alanı vardır. İster konaklama yazılımınıza entegre, ister TC kimlik ve SMS doğrulamalı, isterseniz kupon oluşturarak konuklarınıza belirlediğiniz sınırlar içerisinde internet veya ağ erişimi sağlamış olursunuz. Tüm bu erişimlerin kaydını tutarak yasal düzenlemelerle de uyum içerisinde çalışırsınız.